LT EN DE RU
Mano krepšelisPrisijungti
Jūsų krepšelyje: 
0
Susisiekite +370 69941926
  KLAUSIMAI IR ATSAKYMAI
 
 

Tai priklauso nuo pageidaujamo kiekio, kurį suderintumėme kiekevienu atveju atskirai. Toks užsakymo įvykdymas gali trukti kiek ilgiau negu standartinių matmenų medienai.

 

 

 

A+ klasės lentos bus visai be šakų.

A klasės lentos  gali turėti neribotą skaičių sveikų, tvirtai suaugusių šakų, 

B klasės lentos turės juodų įaugusių ir nedidelių iškritusių kraštinių šakų.  Pagrinde obliuotos lentos  yra rūšiuojamos į  A/B klasę. 

C klasės lentos gali būti su iškritusiomis šakomis, nelygiai nuobliuotos, įskilę ir t.t.

 

 

Džiovinta mediena yra mediena, kuri yra džiovinama specialose medienos džiovyklose ir dažniausiai drėgnumas yra nuo 8-18 proc.

 

Nedžiovinta (naturalaus drėgnumo) mediena yra mediena, kurios drėgnumas siekia - 60 proc.

 

Džiovinta mediena mažiau deformuojasi, skilinėja, puva yra tvirtesnė (ilgaamžiškesnė). 

 

Kiečiausios ir atspariausios trinčiai yra grindlentės iš ąžuolo medienos, paskui pagal kietumą rikiuojasi uosinės, pušinės ir eglinės grindlentės. Todėl patartina, patalpose, kuriose numatomas didelis srautas žmonių naudoti ąžuolines arba uosines grindlentes. Pušines ir eglines grindlentes patartina naudoti neintensyvaus naudojimo zonose. 

 

Baldinė mediena yra mediena, kuri yra pjaunama iš rąstų, kurie atitinka A/B kokybės klases.

Statybinė (konstrukcinė) džiovinta mediena yra mediena, kuri yra pjaunama iš rąstų ( apvalios medienos) B/C kokybės klasės.

 

Obliuota mediena yra mediena, kurios paviršius iš dviejų arba keturių pusių yra lygus, glotnus.

Neobliuota ( statybinė) mediena yra mediena, kuri yra gaunama po pirminio apdirbimo - rąsto pjovimo ( paviršius nėra glotnus, lygus). 

 

Pušines ir eglines dailylentes pirtyje naudoti nepatartina, kadangi spygliuočių mediena išskyria sakus. Todėl pirtyse, dažniausiai naudojama lapuočių mediena - liepos dailylentės, juodalksnio dailylentės arba drebulės dailylentės. Ąžuolines dailylentes, uosines dailylentes, beržines dailylentes patartina naudoti priešpirtyje, kadangi  šios dailylentės labai įkaista ( pirtyje nepatartina).

 

Ilgiausias naudojimosi laikas yra spygliuočių medienos ( jeigu mediena nėra termiškai apdorota) terasinės lentos - maumedžio, pušies ir eglės lentos terasoms. Tačiau maumedžio, pušies ir eglės terasinės lentos išskyria sakus ir pietinėje namo pusėje nepatartina naudoti, nes lipsite į medienos sakus ant terasos. Todėl geriau naudoti ažuolo, uosio arba beržo lentas terasoms ( terasines lentas). 

 

Geriausia lauke ( pastato išorėje) naudoti spygliuočių dailylentes,  ( maumedžio dailylentes, pušines dailylentes, eglines dailylentes), pakalimo lentas,  kadangi šios rūšies mediena yra sakinga, o sakai sąlygoja  medienos ilgaamžiškumą.

 

 

 

 

 

 

 

Svetainę kūrė Studio4d